خانه forums انجمن پاسخ گویی به سوالات تکثیر کاکتوس ها و ساکولنت ها تکثیر کاکتوسی که رشد علفی داشته و رفع مشکلات آن

برچسب ها: 

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط تصویر پروفایل محمد حسین حاجی غلام mhh313 در 3 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

تکثیر کاکتوسی که رشد علفی داشته و رفع مشکلات آن

• تصویر پروفایل moh meh
    mehrabi
    مشارکت کننده
      تصویر پروفایل moh mehmehrabi

سلام. کاکتوس زیر به علت شرایط نامناسب نگه داری به شکلی که توی عکس قابل مشاهده است در اومده. خاک باغچه استفاده میشده و هفته ای چند بار آب یاری میشده 😀 و اینکه نور مناسب نداشته. حالا من چند سوال دارم:

• اول اینکه اسم این کاکتوس چیست؟
    • دوم اینکه علت قهوه ای شدن کاکتوس کوچیکی که سمت چپ عکس وجود داره چیه؟
    • سوم اینکه چطوری میشه اینو از این شکل به شکل طبیعی تبدیل کرد؟
    • در مورد عکس دوم که کاکتوسیه که از کاکتوس اصلی جدا شده هم سوالم اینه که چطوری میشه اینو جوری کاشت که شکل طبیعی کاکتوس به خودش بگیره؟ آیا میشه قسمت بالایی این کاکتوس رو برید و به طریقی ریشه دارش کرد و در خاک کاشت که شکل زیباتر و طبیعی داشته باشه؟

ممنون از پاسختون.

پیوست ها:
      You must be logged in to view attached files.
    تصویر پروفایل محمد حسین حاجی غلام
    mhh313
    سرپرست کل
      تصویر پروفایل محمد حسین حاجی غلامmhh313

سلام دوست عزیز
      در درجه اول توصیه می کنم که بخش آموزش سایت رو مطالعه بفرمایید چون واقعا خطاهای زیادی روی گیاه رخ داده است
      هر کاکتوس دیگه ای بود شاید با چند بار آبیاری در هفته نابود میشد به خصوص که رشد علفی هم دارد و نور مناسب نیست
      و این گیاهان زنده هستند و وظیفه صاحب آن حفظ و نگهداری مناسب این گیاهان است

همه گیاهان به شدت رشد علفی شده اند
      کار خاصی نیاز نیست انجام دهید فقط باید گیاهان رو به آرامی به نور بیشتر منتقل کنید تا گیاه با زدن پاجوش های فراوان به دور خودش حالت رشد علفی را مخفی کند

گیاه اشاره شده lobivia silvestrii هست که در نور زیاد حالت نرم شدگی و برنزه پیدا می کند که ویژگی مطلوبی است
      قلمه هم تنها کاری که باید بکنید این است که در خاک بکارید و منتظر ریشه زدن گیاه باشید البته دما نباید تا چند هفته زیر 15- 20 درجه باشد

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.

2016 Powered By Tikserver