آموزش پیوند کاکتوس

پیوند چیست ؟

کاکتوس پیوندی
کاکتوس پیوندی – عکس ارسالی کاربر گرامی kavos

پیوند چیست ؟

تهیه و تنظیم: معین ذهاب ناظوری با نام کاربری admin

به نام خدا

در ابتدا می بایستی اطلاعاتی در مورد کلیات پیوند داشته باشیم .

پیوند ، اتحاد قطعاتی از دو یا چند گیاه است به طوری که آنها به صورت یک گیاه رشد کنند. به صورتی که یک قطعه از گیاه در بالا قرار میگیرد که به آن پیوندک می گوییم و دیگری در پایین به عنوان پایه اصلی است .

پیوند عبارت است از زخم کردن دو گیاه و بهبود یافتن آن ها در کنار یکدیگر .در پیوند، گیاه پایه اصلی پیوندک را آبیاری و تغذیه می کند که در صورت خشک شدن پایه ، پیوندک نیز از بین می رود .

پیوند بین تمامی گیاهان امکان پذیر نیست ، در پیوند حتما می بایستی دو گیاه از یک خانواده باشند .

در مورد پیوند در کاکتوس ها غالبا تمامی گونه های کاکتوس به هم قابل پیوند می باشند .

پیوند چیست؟

 

لطفا برای تقدیر ، تشکر و ابراز نظر مثبت یا منفی فقط از کلیدهای Like/Dislike استفاده کنید.  کامنت های اضافی، برای جلوگیری از بی نظمی حذف خواهند شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫14 دیدگاه ها

 1. سلام.میخوام بپرسم وقتی کاکتوس پیوند میخوره مث عکس های بالا که قسمت بالای اون رنگی میشه کدوم قسمت باید رشد کنه؟اخه من پیوندی خریدم 6ماه هست هیچ تکونی نخورده نه خودش نه پیوندش!!راهنمایی کنید دوستان

 2. سلام دوست عزیز
  پیوند زدن کاکتوس باعث رنگی شدن پیوندک نمیشه بلکه کاکتوس هایی که در بالا می بینید فاقد کلروفیل بوده و رنگی هستند و برای کمک به رشدشان پیوند زده می شوند.در کاکتوس پیوند زده شده فقط قسمت بالایی که پیوندک نامیده می شود رشد می کند و قسمت پایینی که پایه نامیده می شود مسئول تغذیه ی پیوندک است و رشد عمودی ندارد و فقط ممکن است پاجوش تولید کند.دلیل اینکه کاکتوس خریداری شده ی شما رشد نمی کند ممکن است کمبود نور یا آبیاری نامناسب و یا خاک ضعیف باشد.احتمال اینکه کاکتوس پایه توانایی تغذیه ی پیوندک را نداشته باشد نیز وجود دارد.کاکتوس را از خاک خارج کنید و پس از آنکه آنرا از نظر سلامت ریشه بررسی کردید دوباره آن را بکارید و چند روزی آن را آبیاری نکنید.بعد از چند روز از مقدار کم آبیاری را آغاز کنید.

  1. مرسی از راهنمایی شما.
   فقط یک یا چند سوال دیگه!!؟؟
   پیوند کاکتوس هایی که کلروفیل ندارن هم شبیه به کاکتوس های دیگه هست؟و اینکه کاکتوسهای فاقد کلروفیل رو از کجا باید تهیه کرد؟و سوال دیگه:این نوع کاکتوس رو باید حتما در گلخونه پیوند زد یا فرقی نداره؟حالا اگه پیدا کردم طریقه اوردنش به خونه چجوری هست؟درون خاک هستش یا نه؟

 3. بله پیوند کاکتوس های فاقد کلروفیل یا همان کاکتوس های رنگی فرقی با پیوند معمولی نمی کند .در اکثر گلخانه های کاکتوس یا کاکتوس فروشی ها موجود می باشد و شما به راحتی می توانید تهیه کنید . برای پیوند آن هیچ فرقی نمی کند که کجا باشد ، فقط پس از پیوند می بایستی شرایط محیطی نگهداری آن محیا باشد . نباید زیر نور مستقیم آفتاب نگهداری شود . پشت پنجره جنوبی ساختمان محل خوبی برای نگهداری است . بعضی از گونه هارو می توان در خاک خرید ولی بعضی هم فقط به صورت پیوند هستش که معمولا آن پیوند ها بعد از یکی دوسال پاجوش هایی بوجود می آورد که شما می توانید پاجوش هارا جدا کرده و به کاکتوس دیگر پیوند بزنید .

 4. با سلام خدمت ادمین عزیز
  واقعا مطالب یه شدت عالی هستند
  خیلی از سوالات من جواب داده شد
  حتی خیلی وبلاگ ها و سایت های
  دیگه رو هم دیدم ولی باز به اینجا ختم شد واسه همین عضو شدمممنون از اطلاعات بیدریغ
  ایشالا همیشه سالم و سرحال باشید

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا