منوی تجاری ویکی کاکتوس

23 Comments

 1. 1

  Architect

  سلام
  واسه قلمه زدن اینجور ساکولنت ها هم پینه بستن ته گیاه لازمه؟

 2. 2

  roze

  سلام.تا اونجایی که من میدونم,لازم به پینه بستن نیست و همین که ساقه رو جدا کردین میتونین اون رو تو خاک بکارین.(من خودم با این روش تکثیرش کردم)

 3. 3

  Architect

  پس نیازی نیست چند روز آب بهش نداد تا ریشش به محیط جدید عادت کنه؟

 4. 4

  roze

  سلام.این موضوع در مورد هر قلمه ای که کاشته میشه صادقه و نباید بلافاصله بهش آب داد.برای سایر گیاهها (به غیر از کاکتوس و ساکولنت) 24 ساعت بعد آب داده میشه ولی در مورد این یکی مطمئن نیستم که باید بیشتر از این زمان باشه یا نه!

  راستی من یک بار همین قلمه رو کاشتم و بعد از چند روز گیاه شروع به پژمرده شدن کرد ومنم که نمیدونستم این گیاه نوعی ساکولنته!!ته ساقه هارو که خشک شده بود بریدم و ساقه هارو گذاشتم تو آب تا ریشه بزنه و با کمال تعجب اونم ریشه زد!!!!
  (تعجبم به خاطر الانه که فهمیدم این گیاه نوعی ساکولنته!!)

  اینا تجربه ی شخصی بود و اگر خطایی در گفتارم هست ,لطفا اساتید گرامی ما رو یاری کنند.با تشکر.

  1. 4.1

   admin

   ممنون از اطلاعات دقیقتون . بهتر است تا 2 روز آبیاری نشود ولی در کل اهمیتی ندارد چون این ساکولنت حتی در آب نیز ریشه می زند .

 5. 5

  Architect

  مرسی ازتون

 6. 6

  saeideh

  منم یه قلمه از این ساکولنت گذاشتم تو آب بعد 12 روز ریشه زد!

 7. 7

  آتریسا آزاد

  سلام
  مرسی از این پیج و همراهان
  این نوع رو من بارها از خونه خالم اوردمش و اصلا اطلاع نداشتم که ساکولنته تا یااینکه یه هفته پیش اینو فهمیدم
  و اما ازدیاد این ساکولنت من توی سایه قرارش دادم ولی افتابم بهش میخوره ولی غیر مستقیم ولی گل نداده قکر کنم باید جاشو تغییر بدم …بذارمش توی افتاب تا گل بده …مطلب دیگه اینکه تا ریشه نزده نمیشه توی خاک رشد کنه چون سریع پژمرده میشه پس ریشه زایی ابتدایی باید صورت بگیره سپس کاشت در خاک…یه مسئله ای که شاید دوستان علاقمند باشند بهش گیاهان اپارتمانی فقط در خاک رشد نمیکنن انواع حسنی یوسف و بیدها و همین گل ناز که اینجا اسم علمیش آپتنیا گفته شده توی اب کاملا رشد میکنند به شرط رسیدن پتاس ازت موادمعدنی و… که در خاک دریافت میکرده قبلا…همینارو اگه به ابش اضافه کنید نیازی به خاک نداره به اصطلاح بهش میگن روش هیدرونیک… برای کسانی که محیط مناسب یا فضای مناسبی برای خاک و باغچه ندارن این روش بسیاز کاربردی است.
  امیدوارم برای دوستداران طبیعت مفید بوده باشه این مطلب.
  مانا باشید
  کاکتوس تنهـــا

 8. 8

  آتریسا آزاد

  هیدرو پونیک کاشت گیاهات در آب …

 9. 9

  آتریسا آزاد

  با احترام
  امیدوارم مفید واقع بشه
  …………………………………..
  روش تکثیر گل ناز به این طریق هستش که ساقه ای به اندازه ده سانت برش زده و اونو در یه کاغذ کلنکس پیچیده تا اب اضافی ان گرفته شود و ساقه کاملا خشک شود این پلنت به علت دارابودن برگهای گوشتی دارای آب زیادی در بافت خود می باشد علت پیچیده شدن در کلنکس همین می باشد… بعد دوالی سه روز که اب ان کاملا کشیده شد انراد خاکی که مخلوطی از کوکوپیت پرلایت خاک برگ می باشد و مقداری شن و ماسه که اکثرا درخانه ها فقط شنو ماسه به اون افزوده میشه،میگذاریم سپس تمامی برگهای انرا چیده به جز چند برگ بالایی این کار به این دلیل صورت میگیره که دررشد سریع گیاهمون دخیل باشیم و باعث رشد زود هنگام ساقه باشیم…حالا نوبت میرسه به نور و افتاب که باید حتما در طی دوسه هفته اول قلمه زدن و تکثیرش دور از نور مستقیم افتاب باشه و ابتدا اول به سایه بعدش سایه افتاب بعدش افتاب مستقیم عادتش داد اگرم به اقتاب مستقیم میخوایید عادتش بدید نباید درمعرض افتاب سوزان قرار بگیره …اما زمان ریشه زدن این پلنت رو باید چک کرد یعنی اروم کناره ساقه رو کنار میزنیم تا ببینیم ریشه زده یانه …ریشه زایی معمولا سه هفته طول میکشه همه عواملی که گفته شد در ریشه زایی این پلنت تاثیر داره یادتون نره به قلمه های تازه و جوون هرگز ابیاری بیش ازاندازه نداشته باشید کلا این پلنت مث ساکلونتهای دیگه نیازی مبرمی به اب نداره هروقت خاکش خشک شد یعنی یک دوم خاک خشک شد اب میخواد البته برای پلنت های مسن تر …وبرای پلنت های جوان تر همین که خاکش نم کمی داشت زمان ابیارشه … به هیچ وجه خاک این پلنت نباید خیس بمونه و زه کشی خوبی هم میخواد تا اب اضافی دفع بشه از منافذش …امیدوارم همه نکته هاشو گفته باشم… به علت اینکه این پلنت نیازی به کود ماهیانه نداره و همون موادی که گفتیم براش کافیه ولی کسانی که اصرار به کود دهی ماهیانه برای گلدوناشون دارند میتونن غلضت کود مورد نظر رو به یک چهارم برسونن بعدش استفاده کنند…کسانی که دوس دارند پلنتشون گل دهی خوبی داشته باشه درطول سال باید نور کافی به گلدونشون برسونن وگرنه توی سایه فقط رشد علفی پیدا میکنه و طولش ساقه ها فقط رشد پیدا میکنه و فاقد گل میشه …. در ادامه عکس چند گونه این پلنتو براتون قرار میدم که به نوع ابلق معروفه و واقعا زیباست … .

  دوستدار طبیعت کاکتوس تنهـــا
  ………….

 10. 10

  مهربان

  از کجا میشه تهیش کرد؟

 11. 11

  mhh313

  این گیاه خیلی فراوان و رایج است
  تقریبا در تمامی گیاه فروشی ها و یا بازار گل ها قابل دسترسی هست

 12. 12

  green.land.mshd

  سلام

  من این گیاه رو خریداری کرده ام و انرا در افتاب کامل (مستقیم فضای باز)در گلدان قرار داده ام مشکلی که دارم این است گیاه پس از مدتی از خرید ساقه هایش علفی شده و ظاهری بد پیدا میکند و ضمنا برگهای داخلی ان نیز دچار خشکیدگی پیدا میکند

  از نظر افت آلوده نیس
  میخاسم بدونم مشکل کجاست
  ایا افتاب به این اندازه به گیاه ضربه میزند
  اب هم به اندازه میدهم
  باتشکر

 13. 13

  reyhaneh96

  خیلی مفید بود مررررسی ازهمه
  من یکی از اینا دارم گل نمیده متوجه شدم نورش کمه

 14. 14

  khomar-p

  سلام
  دلیل پلاسیده شدن برگ های این گل چی هست. من یه گلدان از این گل دارم ولی هم پلاسیده شدن هم اینکه یکی از شاخه هاش همونطور که تو خاک بود له شده بود و گندیده بود. به خاطر آب دهی زیاد هست یا نور زیاد؟ اوایل که خریده بودم گل هم می داد ولی الان خیلی وقته دیگه گل نمی ده.

 15. 15

  mhh313

  له شدن و گندیده شدن گیاه از عوامل آبیاری زیاد است
  پلاسیده شدن برگ هم می تواند نشان دهنده آفتاب زیاد(ظهر تابستان) و هم آبیاری زیاد باشد
  له شدگی و پوسیدگی درمان ندارد پس تنها راه قلمه گیری است

  سعی کنید از شاخه های له نشده و اصلی تر قلمه بگیرید این گیاه به سادگی ریشه می زند(حتی اگر قلمه را در آب قرار دهید) و به سرعت رشد می کند

 16. 16

  khomar-p

  ممنون
  من قلمه های این گیاه تو آب گذاشتم ولی ریشه نداد

 17. 17

  mhh313

  اولا شاخه هایی که سالم است و گندیده یا ضعیف نیست رو انتخاب کنید
  قلمه شاخه دورن آب در افتاب مستقیم نباشد هوا هم خیلی گرم نباشد
  بعد از حدود 3 هفته شروع به ریشه زنی می کند

 18. 18

  hamedkaktus

  با سلام
  با توجه گفت و گو هایی که بالا زده شد گفتین تا دو روز ابیاری نشود من قلمه زدم و سپس ابیاری کردم و قلمه ریشه کرد و گرفت

 19. 19

  raha68-ava68

  این عکسی که فرستادم هم از همین نوعه لطفا زود جواب بدید ممنون

 20. 20

  raha68-ava68

  سلام خسته نباشید این عکسی که گذاشتم ازهمین نوعه

  1. 20.1

   raha68-ava68

   ببخشید پیام رو دوبار فرستادم ولی ممنون میشم زود جواب بدید

  2. 20.2

   mhh313

   نه دوست عزیز
   اسم گیاه شما Kalanchoe blossfeldiana هست

Leave a Reply

2017 Powered By Tikserver