کاکتوس

دایرة المعارف کاکتوس ۱۲۲ ساله

 

کتابی به نام Hints on cacti مربوط به سال 1891 که دارای 112 صفحه بوده و حاوی اطلاعات مربوط به 700 واریته کاکتوس و ساکیولنت می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫23 نظرها

 1. admin جان سلام.خسته نباشی من از کاکتوسها خیلی خیلی کم میدونم .یا شاید اصلا ندونم و اگه تا حالا این همه کاکتوس نگه داشتم فقط از علاقه بوده و هست چطور میتونم ازشون بیشتر اطلاعات کسب کنم اخه کتابش هم گیر نیاوردم .میشه راهنمایی کنید منو ممنون میشم

  1. سلام ، برای کسب اطلاعات در مورد کاکتوس هاتون کتاب جامعی به زبان فارسی نمی توانید پیدا کنید . بهترین راه اینه که در اینترنت جستجو کنید . اگر اطلاعات در مورد کاکتوس های خودتان می خواهید عکس آن ها را جدا جدا در قسمت سوالات شما ارسال کنید ، ما در حد توان کمک خواهیم کرد .

 2. به نظر من:
  توی عکس ۵ تزئینات زیبای گلدانها نشان دهنده محبوبیت داشتن این گیاهان رو در قرن های گذشته به خوبی نشون میده و معلومه که از گذشته این گیاهان تزئینی طرفداران زیادی داشته.

 3. با سلام
  خیلی زیبا بود ممنون آقای ذهاب
  البته این نکته رو یادآوری کنم که تمام نقاشیهای این کتاب با استفاده از چاپ کالکوگرافی (چاپ روی فلز) هست که در زمان قدیم طرح رو روی فلز (بیشتر مس) می انداختند و با استفاده از مغارهایی طرح رو خراش می دادند بعد از اتمام کنده کاری طرح آنرا در اسید می انداختند و طرح گود می شد و با استفاده از رنگ و دستگاه پرس آنرا با فشار پرس روی کاغذ چاپ می کردند.

  1. آقای ذهاب عزیز
   هر کدوم از این تصاویر روی یک لوح حکاکی می شد که زمان آن بسته به طرح متغییر بوده و انداختن در تشت اسید هم که زمان اندکی می برده اما رنگ کاری و چاپ آن کمی زمان می برده تا آنجایی که بتوان چاپ خوب و قابل قبولی از طرح بگیرند گاهی پیش می آید که بیش از دهها چاپ بگیرند و یکی از آنها برای استفاده در کتاب قابل قبول می شد.
   ولی در کل قسمت حکاکی روی لوح مسی بیشترین وقت رو می بره….

 4. خیلی جالبه سال ۱۸۰۰ و خوردی به مرحله ای رسیده بودن که نیازمند ی دایرهالمعارف شده بودند و ببینید با چه شیوه ای نیاز خودشونو بر طرف کردن.
  بنظرم همین کارا و همین زحمت ها بود که باعث شد ما تو آسیا با گیاهی به اسم کاکتوس آشنا بشیم.
  ولی دوستان ای کاش ما به گونهای گیاهیی که تو کشورمون داره منقرض میشه بپردازیم و با خاصیتهاشون آشنا بشیم…
  واز طرفی جای بسی تاسف داره که اونا ۱۲۲ سال پیش و یا بیشتر دایرهالمعارف داشتن و ما هنوز یه نسخه فارسی رو نداریم.
  به امید روزهای زیبا.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن