راهنمای کاربری

با سلام و خوش آمد گویی برای ورود به سایت ویکی کاکتوس

در این بخش آموزش کامل امکانات سایت به شما ارائه خواهد شد که برای استفاده از سایت به مشکلی بر نخورید .در هر بخش از سایت در صورت نیاز راهنمای مربوط به همان بخش نیز وجود دارد.

—–

 

در ابتدا برای استفاده از تمامی امکانات سایت لطفا با کلیک بر روی این لینک عضو ویکی کاکتوس شوید .

عضویت در سایت بسیار سریع می باشد . فقط لازم است فیلد های مورد نیاز هنگام ثبت نام را با دقت پر کنید .

—–

 

عضویت شما را در گروه ویکی کاکتوس تبریک می گوییم .

پس از ثبت نام به صفحه اول سایت باز گردانده می شوید . از قسمت پایین سایت و لینک  (پروفایل) profile می توانید اطلاعات کاربری و تنظیمات حساب خود را تکمیل کرده یا تغییر دهید . در قسمت تنظیمات پروفایل و از بخش  avatar می توانید عکسی را به عنوان عکس یا آواتار کاربری خود برگزینید .

 

—–

 

بخش ها و امکانات سایت :

سایت از چهار بخش گیاهشناسی،آموزش،اعضاء و فروشگاه تشکیل شده است.

 

۱- بخش گیاهشناسی

* کاکتوس

معرفی کاکتوس و کلیه اطلاعات گیاهشناسی در مورد کاکتوس ها در این بخش قرار گرفته است .

* ساکولنت

در این بخش به معرفی ساکولنت ها و انواع آنها پرداخته شده است.

* فهرست الفبایی

تمامی گونه های کاکتوس و ساکولنت در این بخش به تفکیک جنس و واریته معرفی شده و اطلاعات جامعی در مورد آنها در اختیار کاربر قرار می گیرد.

۲- بخش آموزش

در این قسمت از سایت هر آنچه که یک پرورش دهنده کاکتوس و ساکولنت در مورد نگه داری ، پیوند زدن ، قلمه زدن ، آبیاری و تعویض گلدان و خاک کاکتوس نیاز دارد ارائه شده است. همچنین اطلاعات جامعی در مورد انواع آفات و امراض کاکتوس ها و ساکولنت ها به همراه شیوه ی مبارزه با آنها قرار داده شده است. روش ساخت تراریوم و دیش گاردن نیز در این بخش قرار گرفته است.

۳- بخش اعضاء

* معرفی اعضاء ویژه

در این قسمت اعضاء فعال سایت به همراه اطلاعات کامل و امتیازات اختصاص داده شده به آنها معرفی می شوند.

* عکس های ارسالی

در این قسمت تصاویر ارسال شده توسط اعضای سایت که از کلکسیون خود و یا سایرین تهیه کرده اند به نمایش در می آید. همچنین بخش جذابی برای نمایش تصاویر گلها و تیغ های گیاهان که اعضا ارسال کرده اند در این قسمت وجود دارد. برای ارسال تصاویر برای نمایش در سایت از برگه ی ارسال مطلب و عکس استفاده کنید.

* ارسال مطلب و عکس 

شما از این قسمت می توانید به راحتی عکس ها یا نوشته های خود در مورد موضوعات سایت را برای ما ارسال کنید تا با نام خودتان به مطالب سایت اضافه شوند .توضیحات مربوط به نحوه ی ارسال در همان قسمت موجود است.

* سوالات شما 

در این قسمت از سایت می توانید سوالات خود را مطرح کنید و یا به سوالات دیگر کاربران پاسخ دهید.نحوه ی پرسش سوال و قرار دادن عکس به صورت راهنمای تصویری در همان قسمت موجود است.

* انجمن گفتگو

این قسمت از سایت به منزله ی یک تالار گفتگو و تبادل نظر میان اعضای سایت می باشد. تالار گفتگو دارای موضوعات متنوعی در زمینه ی تخصصی سایت و همچنین موضوعات مرتبط با کشاورزی و گیاهان می باشد.نحوه ی فعالیت در تالار گفتگوی سایت ویکی کاکتوس در راهنمای اختصاصی انجمن موجود است.

* پیام خصوصی

برای ارتباط با مدیریت و یا سایر اعضای سایت علاوه بر ارسال ایمیل می توانید از قسمت ارسال پیام خصوصی استفاده کنید.

* فروش کاکتوس شما

از این قسمت شما می توانید به کسب درآمد از پرورش کاکتوس های خود بپردازید . شما با استفاده از فرم مربوطه اطلاعات کامل کاکتوس یا ساکولنت خود را همراه با عکس های آن برای ما ارسال میکنید . ما هم آن را به محصولات فروشگاه ویکی کاکتوس اضافه می کنیم و پس از فروش آن مبلغ فروش را به شما پرداخت می کنیم .

* تماس با ما

همانطور که از نام این قسمت مشخص است برای ارتباط با ما و ارائه ی پیشنهادات و انتقادات خود از آن می توانید استفاده کنید. لطفا برای پرسیدن سوالات و یا ارسال مطلب و یا عکس از بخش های مربوط به آنها اقدام کنید.

۴- فروشگاه

 

 

 

با تشکر

مدیریت سایت ویکی کاکتوس