Related Articles

46 Comments

 1. 1

  EMRAN

  سلام پایه پرسکیا را در سایت برای فروش میگزارید؟؟

 2. 2

  admin

  متاسفانه فعلا موجود نداریم

 3. 3

  EMRAN

  نمی دانید از کجا باید خریداری کنیم

 4. 4

  admin

  در بعضی از گلخانه های کاکتوس موجود است ، باید جستجو کنید .

 5. 5

  aliz79

  پایه پرسکیا دربیشترگلفروشی یافت می شود تاگلخانه های کاکتوس پیوندروی پایه پرسکیازیباتراست تابقیه پایه ها

 6. 6

  EMRAN

  دوستان من امروز این پایه رو گیر آوردم به قیمت 4 هرار تومان عکس های پایه رو برای شما میخزارم.

 7. 7

  imanian

  سلام
  با تشکر از توضیحات خوب و مفیدتان
  1 نکته برای موفقیت بیشتر اینکه شیره برگ پرسکیا را در محل برش بمالید
  2 انواع تکنیکهای پیوند روی پرسکیا وجود دارد که میتوانید فیلمهای انها را از سایت یو تیوب ببینید
  با تشکر

  1. 7.1

   admin

   ممنون از شما حتما تست می کنم

 8. 8

  silent_cancer

  سلام. در قسمتی از عکس که نحوه قرار گرفتن صحیح پایه و پیوندک بر روی یکدیگر به صورت تصویری نمایش داده شده، نحوه صحیح و اشتباه هر دو اشتباه می باشند ادمین عزیز

  1. 8.1

   admin

   در هنگام پیوند حتما می بایستی حلقه های پیوندی در جایی از روی هم بگزرند .

   طریقه صحیح به نظر شما چگونه است ؟

   1. 8.1.1

    silent_cancer

    سلام. شبتان خوش. طریقه پیوند درست ذکر شده. عرض بنده این است که شما در عکسی که نحوه قرار گیری آوندها بر روی یکدیگر است در عکس سمت راست که آوندها به درستی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند (در زیر عکس کلمه “اشتباه” را قرار داده اید) در صورتی که عکس سمت راست روش “درست” قرار گیری آوندها بر روی یکدیگر است.

    1. 8.1.1.1

     samurai

     با سلام

     دوست عزیز حلقه ی آوندی فقط همان خط محیط دایره است و قسمت داخل آن اگر در تماس با هم باشد هیچ فایده ای ندارد منظور از قرارگیری حلقه های آوندی بر روی هم اتصال محیط یا همان خط دایره حلقه ها باهم است و در شکل سمت راست هیچ اتصالی بین این دو نیست.

    2. 8.1.1.2

     admin

     سلام دوست عزیزم ، در کاکتوس ها حلقه آوندی محل ارتباط و آبرسانی هستش . یعنی فقط خط های سبز و آبی . داخل آن ها محل آبرسانی نیست . اگر بخواهیم پیوند موفق داشته باشیم حتما باید این دو خط حلقه آوندی در جایی با هم برخورد داشته باشند . عکس جدیدی ارسال میکنم که بهتر متوجه شوید .

     در این عکس نحوه صحیح و درست پیوند هست :

 9. 9

  admin

  در این عکس هم نحوه قرار گرفتن اشتباه هست :

  1. 9.1

   AS58

   ادمین جان سلام عرض ادب.منم کاملا با شما موافقم نهوه صحیح اوند همونیه که در تصویر گذاشتی.فکر کنم دوستمون اشتباها فکر میکنه باید صرفاپایه و پیوند وسط قرار بگیرن.اینکه اوندها دقیقا در پیوند منطبق بهم باشن خیلی خوبه اما هیچوقت اینطور نمیشه چونکه سایز پایه وپیوند یکی نیست و اوندهاشون منطبق نمیشه وگرنه خوبه اما اینی که دوستمون میگه کلا اشتباهه.خصوصا در پیوند بذری پرسکیا که هم بذرخیلی ریزه هم پرسکیا نازکه پس باید بذر به کناره ها هدایت بشه تا اوندهاش روی اوندهای پرسکیا جوش بخوره.یکی از تصورات اشتباه در کل پیوندها اینه حتما پیوندک در وسط پایه باشه.برای همین اکثر پیوندهایی که اینظور هستن ناموفقه.برای دوستانی که کمی کم تجربه هستن و تازه کار(جسارت نباشه خودمو میگم قصدم توهین نیست)بهترین پیوند پیوند روی اپونتیاست چون اوند اپونتیا بصورت طولی هست و پیوندک رو که بذاری در هر حال منطبق میشه من یه مقاله مفصل راجع به این نوشتم اینو براتون میفرستم صلاح دونستید زحمتشو بکشید تا دوستان یه تجربه جدید هم داشته باشن…ارادتمند سنایی

   1. 9.1.1

    admin

    سلام دوست عزیز ، منتظر ارسال مقاله های پر بار و جامع شما هستیم . از شما تشکر می کنم

   2. 9.1.2

    silent_cancer

    سلام بر دوستان عزیز admin,AS58,samurai. ظاهرا برای هر دو طرف سوء تفاهمی به وجود آمده و شاید دلیلش عدم جزئیات عکس قرار گرفته داخل سایت باشه. ادمین عزیز در کاکتوس ها حلقه آوندی محل ارتباط و آبرسانی هستش اما هم “حلقه درونی” و هم “حلقه بیرونی”! بنده به عنوان یک آماتور این دو حلقه را بارها و بارها هنگام پیوند زدن مشاهده کردم و طبق تجربیات آماتوری بنده در صورتی که هر دوی این دو حلقه بر روی یکدیگر منطبق نباشد احتمال موفقیت پیوند تا 30 درصد کاهش پیدا میکنه.البته برای ما آماتورها مشکل چندانی به وجود نمیاد اما خب کسانی که قصد پیوند گیاهان کلکسیونی خود را دارند یا کسانی که از این راه ارتزاق می کنند یک درصد هم برایشان یک درصد است. امیدوارم عکسی که براتون میذارم منظورم رو بهتون برسونه. البته امیدوارم جسارت بنده رو ببخشید که به عنوان یک آماتور وقت ادمین عزیز رو میگیرم.

    1. 9.1.2.1

     AS58

     سلام دوست من.من در کامنت قبل هم عرض کردم که در پیونداگه هردو اوند منطبق باشند عالیه اما این اتفاق به ندرت میفته و درصدش خیلی پاینه چون سایز گیاه متفاوته.معمولا برای پیوند باید حداقل از2نقطه متصل بهم باشندکه اگه کمی پیوندک رو به کنار ببری این اتفاق می افته و یکی از دلایلی که پایه رو تراش میدن یعنی کنار پایه رو اریب میرن همنه که این نقیصه رو جبران کنن یعنی نقص قرار نداشتن پیوندک در وسط پایه.بله اگه انقدر دقیق باشی که هردو اوند منطبق باشه عالیه اما واقعااین اتفاق خیلی بندرت میفته.خصوصا در پیوند بذری.چون اوندپرسکیا دایره بزرگتری رو تشکیل میده درحالیکه پیوندک(بذر)اوندش بصورت یک نقطه هست و شما ناچاری پیوندک رو به کنار اوند پایه ببری.موفق باشی

 10. 10

  silent_cancer

  در مورد پیوند بذر هم باید صبر کرد تا بذر به اندازه ای بزرگ بشه تا هر دو آوند رو بتونه پوشش بده. با انتخاب شاخه های نازکتر پرسکیا و بذرهای درشت می توانیم این مشکل رو حل کنیم. امیدوارم عکس ها گویای عرایض بنده باشند.

  1. 10.1

   admin

   در همین عکس شما هم کاملا مشخص است که کاکتوس کوچک بر روی حلقه آوندی گذاشته شده است که دو حلقه آوندی همدیگر را قطع کنند . اگر بذر وسط پایه گذاشته میشد به هیچ عنوان پیوند موفق نمیشد .

 11. 11

  EMRAN

  سلام
  ینی حلقه های آوندی باید یه صورت زیر قرار گیرند

 12. 12

  amir_h_sa

  سلام.
  من یه کاکتوس پیوندی دارم قرمزه‌.
  نشد عکسشو بذارم.
  میخوام جونه هاشو پیوند بزنم.
  جوونه ها چقدر باید بزرگ بشن؟
  یکیشون یکسانت شده.
  اگه اونو بکنم روی اپونتیا پیوند بزنم اشکالی نداره؟

  1. 12.1

   admin

   سلام ، دوست عزیز باید دقت کنید که پیوند زدن جوانه بزرگ برروی قطر پرسکیا کار سختی است . باید بسیار دقت داشته باشید .

 13. 13

  amir_h_sa

  سلام دوستان.
  میخواستم بگم که اگه میتونین پرسکیا صورتی تهیه کنید.
  چون پرسکیا سبز خزان میکنه.
  پرسکیا صورتی برگاش کمی صورتی هست.شکلش مثل همونه.

  1. 13.1

   admin

   دوست عزیز اگر میشه عکس ارسال کنید، تاکنون چیزی به اسم پرسکیا صورتی نشنید ام . منظورتون را از خران میکند متوجه نمیشوم . لطفا بیشتر توضیح دهید

  2. 13.2

   AS58

   دوست من سلام .مناسب ترین و شاید بتونم بگم تنها واریته از پرسکیا که مناسب پیوند بذری هست واریته ای با نام علمی:Pereskia Spathulata میباشد در مورد پرسکیای صورتی من چیزی نشنیدم اگه عکس یا مطلبی هست زحمت بکشید و اونو بذارید تا اطلاع رسانی بشه.اما در مورد خزان پرسکیا کلا پرسکیا گیاه مناطق گرمسیری هست و تمام واریته ها به محض سرد شدن هوا دچار ریزش برگ یا همون خزان میشن که شما فرمودی.ازین حیث تفاوتی بین سایر واریته های پرسکیاوجود نداره.

 14. 14

  Meysam93

  من سه بار بر روی پایه پرسیکا پیوند زدم که هر سه بار نگرفت. دفعه سوم با دقت بیشتر اینکار رو کردم و سعی کردم که آوند ها در تماس باشند. اما ظاهرا جمع شدگی لبه های بریده شده پرسیکا باعث جداشدن پیوند بعد از دو روز شد.
  برای رفع این مشکل چکار باید کرد؟

  1. 14.1

   AS58

   سلام این مشکل زمانی ایجاد میشه که ساقه پرسکیا حالت چوب گرفته و تقریبا سفت شده و این یه علتش سن پرسکیاست شما باید کمی بالاتر برش میدادی که ساقه جوان باشه.مطمن هستم مانیکه که شما ساقه رو برش دادی یه کم اذیت شدی تا برش انجام بشه درسته؟؟؟؟این به همون علت بود که گفتم بهتره از بالاتر ببریی از بالای نوک شاخه اگه 1سانت بیایی پاین تر برا برش خوبه.تو این پیوند باید سریع کارو تموم کنی تا شیره خشک نشده.همونطور که میدونی اوند پرسکیا اطراف ساقه هست و وسط نیست بهتره جوانه بذری رو به کناره ها بکشی تا رو اوند جوش بخوره.زیاد دنبال وسط قرار گرفتن و یا راست بودن پیوندک ویا کلا دنبال زیبایی تو این پیوند برخلاف پیوندهای دیگه نباش چون هدف بیشتر تسریع در رشد هست.بعد ا پیوند اونو تو یه ظرف پلاستیکی بذار و سرش هم ببند بذار یه جای کم نور تا 1 هفته حتی میتونی کمی اب تو ظرف اسپری کنی یا یه پرف ابی رو اب کرده بذلری تو همون محوطه پلاستیکی برای حفظ رطوبت بیشتر پیوندت اگه موفق باشه2ماهه میشه انذاه یه گردو
   ارادتمند :سنایی

 15. 15

  Meysam93

  خیلی ممنون از راهنماییتون. پس با این حساب گلدان پرسیکای من که گفتم دیگه به کار پیوند نمیاد. شاخه اصلی حدود 30 سانتیمتر بود که 20 سانتمتر بالا را بریدم و سعی کردم بر روی باقی مانده پیوند رو انجام بدم که نشد.
  از کجا باید متوجه بشم که قسمتی که می خواهم برش بدم چوبی هست یا نه؟ اگر بخواهم پیوند رو در قسمت های بالایی پایه (حدود 20 سانتیمتر به بالا) انجام بدم ممکن است که با بزرگ شدن پیوندک، پایه خم بشه.

 16. 16

  آتریسا آزاد

  آقا این همه توضیحات داده شد درمورد پیوند روی پایه
  ولی درنهایت من جواب کوتاه و سلیس و بسیار عالی و تصویری اقای امران رو پسند کردم مرسی از زحمات سایرین
  و اینکه ایشالا منم اینکارو میکنم نتیجشو میگم البته من یه کاکتوس تنهام که تازه کاره ولی عاشق این موجوداتم
  کاکتوس تنــــها

 17. 17

  elyas

  با سلام خدمت اساتید محترم
  یک سوالی که ذهن منو درگیر کرده نحوه پایین اوردن پیوندک از روی پایه هست، حالا چه پرسکیا چه بقیه پایه ها، بعضی کاکتوسا برای انتقال یا رشد سریعتر یا گذراندن مطمئن دوره جوانی پیوند میشن خوب بعد از این دوره چطور میشه اونارو پایین اورد اگه نکات خاصی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 18. 18

  Meysam93

  من دفعات زیادی بر روی پرسیکا پیوند زدم. دفعات اول پیوندک از پایه جدا می شد که با راهنمایی دوستان از شاخه های جوان تر استفاده کردم. اما در چند سری آخر با اینکه پیوندک ظاهرا به پایه متصل شده اما ظرف دو تا سه روز خشک می شود و بعد از مدتی از پایه جدا می شود.

 19. 19

  akbar_s

  با سلام.
  پیوند ژمینو قرمز روی پرسیکا بصورت عادی کار بسیار سختیه.از آنجایی که پیوندک ژمینو قرمز خیلی زود آب خودشو از دست میده و این باعث میشه که پیوندک خودشو جمع کنه و باعث عدم موفقیت در پیوند بشه.
  من از از این روش برای پیوند این جور پیوندهای سخت استفاده میکنم :
  اول از همه از آب برگ پرسیکا برای چسبنده تر کردن پایه استفاده میکنم.و بعد از پیوند، محل را با استفاده از یک نایلون فریزر میبندم.بصورتی که مقداری هوا داخل نایلون محصور بشه.بعد پیوند را در محل خنک و تاریک میذارم.حدود دو روز بعد نایلون را به آرامی باز میکنم.و یک روز دیگه پیوند در جای خنک و تاریک میذارم بمونه.از روز چهارم به بعد کم کم منطقلش میکنم به یک جای سایه و کم کم طی روزهای بعد به نور عادتش میدم.
  با این روش تقریبا تمام پیوندهای بخوبی جوش میخورن.
  در ضمن حتما از تیغ برای بریدن پرسیکا و پیوندک استفاده کنید.

  1. 19.1

   Meysam93

   با سلام .
   از راهنماییتون و از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید خیلی ممنونم. حتما روش شما رو اجرا می کنم. انشاء الله پیوندهای من هم مثل پیوندهای شما سالم و شاداب بشن.

 20. 20

  amirreza7ferrari

  سلام.
  میخواهم پیوند بزنم.
  به خاطر اینکه هوا سرد است می شود کاکتوس ها را به جای گرم منتقل کرد وسپس پیوند زد و از همین روزها تا اواخر اسفند ماه نور مصنوعی داد؟ و این که میدونید کاکتوس ها در عرض یک و نیم ماه تا دو ماه تقریباً چند سانتی متر رشد میکنند؟

 21. 21

  uni_uu

  سلام خدمت دوستان
  سوالی ذهنمو مشغول کرده که جوابشو پیدا نکردم
  توی این قسمت توضسحاتی داده شده:http://wikicactus.com/?p=642
  میخواستم بدونم قسمت بالایی پرسیکا رو که جدا کردیم میتونیم روی اون هم پیوند بزنیم؟ در حالیکه ریشه نداره. و بعد از پیوند قلمه رو بکاریم تا ریشه بده.
  ممنون از توجه دوستان

 22. 22

  mobin12

  باسلام خدمت شما
  ببخشید پایه پرسکیاها فقط یک نوع هستن؟
  من یکی خریدم شک دارم که پرسکیاهست یانه.
  اگه بشه باتصویرشون کمکم کنید.

  باتشکر

  1. 22.1

   admin

   سلام دوست عزیز ، چندین نمونه هست در دنیا ، اگر عکس ارسال کنید دقیقا بهتون میگم چیه

 23. 23

  mobin12

  اینم عکس

 24. 24

  mobin12

  اینم ازجهت بالا

  1. 24.1

   AS58

   سلام دوست عزیز این همون پرسکیا هست که پیوند بذری انجام میدن موفق باشی

 25. 25

  mobin12

  ممنون ازراهنمایی هاتون

 26. 26

  elahe67i

  S

 27. 27

  elahe67i

  سلام وقت بخیر،گیاه پرسیکای من از پایین در حال زرد شدن هست ، باید چکار کنم؟
  سوال دوم اینکه، عمر گیاه به چقد برسه میشه پیوند زد؟

  1. 27.1

   petros@

   در هر برش مقطعی از کاکتوس یا هر گیاهی هزاران اوند دایره ایی وجود داره که حتما من نباید به شکل وسواس گونه پیوندک در وسط پایه برش خورده قرار بگیره.اگر هم مقداری انحراف داشته باشه باز هم احتمال قبول پیوند توسط پایه زیاده.ضمنا در اکثر مواقع پوند با موفقیت انجام میشه.انقدر وسواس لازم نیست.مگر برای فروش به مشتری های مشکل پسند انقدر در زدن پیوند دقت لازم باشه

 28. 28

  petros@

  من با گذاشتن پیوندک روی پایه و با ی چ خش ساده برای خارج کردن هوای بین دو برش و با استفاده از وزن خود پیوندک پیوندهای سالمی و موفقی رو داشتم.با تشکر

Leave a Reply

Powered and Design By Blue orange land

Wishlist 0
Continue Shopping