Related Articles

7 Comments

 1. 1

  mojtabakhazaeli

  سلام من یک کاکتوس زرد رنگ از سر کاکتوس پیوندی ام جدا کردم وبعد از دو روز کاشتمش ایا ممکنه ریشه کنه .عکس اش را هم پایین درج کردم

 2. 2

  samurai

  با سلام
  کاکتوسی که شما کاشته اید فرم آلبینوی Lobivia silvestrii است که به دلیل مقدار بسیار کم کلروفیل معمولا پیوند زده می شود و احتمال اینکه به تنهایی در خاک رشد کند کم است.

  قلمه زدن کاکتوس در خاک و ریشه دار کردن آن نیاز به رعایت نکات خاصی دارد یکی از مراحل که پینه بستن انتهای زخمی شده ی کاکتوس است را شما درست انجام داده اید البته برای قلمه های بزرگ دو یا سه هفته زمان لازم است.
  نکته بعدی خاک مناسب است.خاکی که شما استفاده کرده اید اینطور که از تصویر مشخص است خیلی چسبنده است و خاک باغچه ی زیادی دارد.احتمال گندیدن قلمه زیاد است.
  در ثانی شما نباید بلافاصله کاکتوس قلمه زده شده را آبیاری کنید.از آنجایی که قلمه فاقد ریشه است خیلی زود می گندد.آبیاری معمولا از 8 تا 10 روز بعد از کشت آغاز می شود که بستگی به نوع قلمه دارد و آنهم بتدریج انجام می شود.فقط در طی این مدت سطح خاک رابا اسپری کردن مرطوب نگه دارید.
  نکته ی بعدی اینکه قلمه زدن معمولا در فصول گرم انجام می شود چون احتمال ریشه دار شدن زیاد است.
  گلدانی که انتخاب کرده اید بزرگ است و ممکن است تا مدتها اثری از رشد در کاکتوستان نبینید و نگرانتان کند.همچنین گلدان بزرگ یعنی آبیاری بیشتر و در نتیجه پوسیدن کاکتوس.

  اگر شما مراحل فوق را به درستی انجام نداده اید می توانید دوباره قلمه را از خاک درآورده و اگر سالم بود دوباره با رعایت شرایط بکارید.
  موفق باشید.

  1. 2.1

   mojtabakhazaeli

   واقعا مرسی ازنظر خاک کاکتوس را بااپری اب مرطوب کردم وتا 10روز دیگه اب نمیدم و دما مکان را بالا بردم وگلدان را کوچک تر کردم باز هم مرسی

 3. 3

  rgartal

  سلام
  من دو سه روزه یه آپونتیا کاشتم همه مواردم تقریبا رعایت کردم حالا بعد چن روز خاکش تقریبا خشک شده یعنی بعد دو روز شاید کاملا خشک شه به نظر شما بهش آب بدم یا تا ده روز صبر کنم؟
  بعدشم خاکستر اتش برا رشد کاکتوسا خوبه یا بد؟آخه تو یه سایت خوندم نوشته بود خوبه

 4. 4

  admin

  سلام تا ده روز آبیارى نکنید . خاکستر براى رشد کاکتوس کاربرد ندارد فقط کار ضد عفونى کردن خاک را انجام مى دهد

 5. 5

  ebijoon9000

  سلام راستش فک نمیکردم اینطور جواب داده باشید به سوالات البته منم اطلاعاته زیادی در مورد کاکتوس ندارماااا
  امیدوارم این روند ادامه داشته باشه

 6. 6

  sin@dr

  عالی بود البته تقریبا فک می کردم دلیلش چی باشه

Leave a Reply

Powered and Design By Blue orange land

Wishlist 0
Continue Shopping