آموزش تعویض گلدان

گلدان مناسب کاکتوس

گلدان مناسب کاکتوس

تهیه و تنظیم: معین ذهاب ناظوری با نام کاربری admin

 

به نام خدا

 

بهترین نوع گلدان برای کاکتوس گلدان های سفالی بدون لعاب و رنگ می باشد . این گلدان ها باعث می شوند که خاک کاکتوس بین دو آبیاری به راحتی خشک شود . برای کاکتوس از هر نوع گلدانی می توان استفاده کرد . از گلدان های سفالی و پلاستیکی معمولی تا گلدان های شیشه ای و بلور و سرامیکی و تزیینی . فقط هر گلدانی که استفاده می کنیم می بایستی سوراخ های کفی خوبی داشته باشد به صورتی که آب اضافی به راحتی خارج شود و باعث غرق شدگی ریشه گیاه نشود . هر گلدانی که به این موضوع در آن توجه شود مناسب کاشت کاکتوس می باشد .

 

گلدان برای کاکتوس
گلدان برای کاکتوس
گلدان کاکتوس
گلدان کاکتوس
انواع گلدان کاکتوس
انواع گلدان کاکتوس

 

لطفا برای تقدیر ، تشکر و ابراز نظر مثبت یا منفی فقط از کلیدهای Like/Dislike استفاده کنید.  کامنت های اضافی، برای جلوگیری از بی نظمی حذف خواهند شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

 1. میخواستم بدونم از بین انواع آشوریا و برونزیا و کلا یا دیگر انواع کاکتوس و ساکولنت کدوم یکی رو میشه توی گلدونی که ارتفاعش فقط ۶ سانته کاشت/ گلدونه سفالیه بدون رنگ و لعاب بیظی شکل با ارتفاع ۶ سانت .

  1. سلام دوست عزیز
   گلدان کاکتوس نباید بسیار بزرگ باشد زیرا گیاه وقت خود را صرف تولید ریشه میکند تا گلدان را فرا گیرد و گیاه تلف میشود
   بهتره نسبت به سایز کاکتوس گلدان را انتخاب کنید

 2. با سلام

  علاوه بر نکته ای که دوست عزیزم ذکر کردند باید عرض کنم که گلدان بزرگتر از اندازه ی گیاه موجب ماندگاری بیشتر رطوبت در اطراف ریشه ها شده و باعث پوسیدگی آن ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن