Avonia papyracea subs. namaensis

ارسال شده توسط خانم سهیلا چراغی با نام کاربری love cactus

خانواده:  Portulacaceae

نام علمی: Avonia papyracea subs. namaensis

توضیح نام: منشا نام اوونیا کاملا مشخص نیست. احتمالا از کلمه ی Avus به معنای پدربزرگ به دلیل رنگ سفید فلس های روی تنه ی آن گرفته شده است.

نام های دیگر
Avonia papyracea

Anacampserose papyracea

زیستگاه اصلی: جنوب نامیبیا و نامالند بزرگ در ایالت آفریقای جنوبی

شکل ظاهری: این گونه شایع ترین، بزرگترین و نیرومند ترین گیاه از گروه  Avonia است. این گیاه غیر معمول با قطر نسبتا بزرگ ساقه (۶-۵ میلی متر) در مقایسه با دیگر اعضای این گونه با خزیدن ساقه توسعه می یابد (حداکثر اندازه ۱۰ -۵ (۱۵)سانتی متر طول).  اگر چه به عنوان یک گیاه دشوار برای نگهداری در نظر گرفته شده ، اما کشت نسبتا آسانی دارد. این گیاه بسیار آهسته رشد می کند و نیاز به مراقبت زیاد در نگهداری دارد.

شکل تیغ:  فاقد تیغ

شکل گل: گلها بسیار کوچک ، سفیدسبز و انفرادی است که کمتر از یک ساعت دوام دارد. شناسایی این گلها کمی دشوار است.

شکل برگ: برگهای سبز بسیار کوچک  که هر یک با پولک هایی (مانند فلس ماهی) بسیار بسته و سفید خالص محافظت و پنهان شده است.این فلس های روشن و سفید قطعا بخش بزرگی از تابش خورشیدی را منعکس می کند وآنها را در برابر خورشید سوزان زیستگاهشان محافظت  می کند.

میوه: ؟

خاک مناسباز آنجا که ریشه ای کاملا کم عمق دارد،استفاده از ترکیب خاک کاکتوس با اضافه کردن پرلیت اضافی یا سنگ پا به خاک گلدان بسیارموثر است.خاک دارای شن،برای تخلیه راحت آب مناسب می باشد. استفاده از ظروف (گلدان) سفالی به گیاهان برای خشک ماندن بین دو آبیاری کمک می کند. برای نتایج بهتر، استفاده از گلدان کم عمق و کوچکترین قطر دهانه گلدان که گیاه را در خود جای دهد مناسب است.

ph مناسب: ؟

نور مناسبآفتاب کامل تا سایه ملایم .نور  زیاد برای رشد مناسب و گلدهی گیاه لازم است.اگر گیاه به درستی رشد کرده باشد، سخاوتمندانه  گلهای کوچکش  را به نمایش می گذارد.

دمای مناسباگر در زمستان خشک نگه داشته شود تا دمای ۵- درجه  را تحمل می کند.

آبیاریدر فصل رشد (از فرودین تا آبان) به طور معمول و پس از خشک شدن خاک آبیاری شود .

کود دهی: در فصل تابستان با کود مایع با پتاسیم بالا تغذیه شود.

تکثیراز طریق بذر که در دمای ۲۱-۱۵ درجه سانتی گراد جوانه می زند.

نکته: این گیاه خوراکی به صورت سنتی برای وادار کردن تخمیر آب جو مورد استفاده قرار می گرفت.

منبع: www.llifle.com