Echinopsisاستوانه ای – استوانه ای کوچککروی – کروی بزرگ – گرد

Echinopsis hybrid cv. HAKU-JO MARU

Echinopsis hybrid cv. HAKU-JO MARU

HAKU-JO MARU
HAKU-JO MARU

 

Echinopsis_cv._Haku-jo_Maru_5682_m

خانوادهCactaceae

نام علمی:  Echinopsis hybrid cv. HAKU-JO MARU

نام های دیگر:  HAKU-JO — این کاکتوس توسط کلکسیونر های ژاپنی در گلخانه تولید شده است .

زیستگاه اصلی: تولید گلخانه

شکل ظاهری: این کاکتوس از لحاظ شکل و تعداد ضلع همانند خانواده اچینوپسیس می باشد و بر روی هر ضلع تارهایی پشم مانند دارد که بین دو آرئول که تیغ ها از آن ها بیرون آمده اند را پر کرده است . اینگونه بنظر می رسد که آرئول های این کاکتوس به هم متصل هستند .

شکل تیغ: از هر آرئول بین 8 تا 12 تیغ قهوه ای رنگ بطول 2 سانتی متر رشد میکند.

شکل گل: در حالت عادی گل نمی دهد ولی بعضی مواقع یکی از ضلع های آن به صورت عادی و شبیهechinopsisرشد می کند که از آن گل می روید و گل آن هم شبیه گل اکسیگونا می باشد با این تفاوت که رنگ گل مایل به زرد می باشد .

میوه: میوه ای سبز رنگ دارد که داخل آن بذر می باشد .

خاک مناسب: خاک دارای زه کشی مناسب  که ریشه آن بخوبی بتواند تنفس کند .

نور مناسبنور زیاد ، بهتر است  آفتاب مستقیم باشد . این کاکتوس در تاریکی رشد غیر عادی خواهد داشت و اگر پس از مدتی که در نور کم نگهداری شده به نور زیاد منتقل شود نابود می شود .

دمای مناسب: در تابستان زیر نور مستقیم آفتاب بیش از 30 درجه بالای صفر را بخوبی تحمل میکند ولی زمستان های کوتاه با حداقل افت دما را دوست دارد و نباید دما به زیر صفر درجه برسد .

آبیاری: در تابستان آبیاری کامل ولی با فاصله ی مناسب که خاک حتما خشک شده باشد.در زمستان تا حد امکان آبیاری بسیار کم شود .در هنگام آبیاری دقت کنید آب کنار ساقه آن جمع نشود .

کود دهی: در تابستان که فصل رشد آن می باشد  کود داده شود.

تکثیر: پاجوش های فراوانی تولید میکند و شما می توانید پس از جدا کردن یک پاجوش آن را برروی سطح خاک مناسب گذاشته و آن را تکثیر کنید . پاجوش کاشته شده خیلی زود ریش می زند و شروع به رشد می کند .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫16 نظرها

     1. کاش می شد عکسشو برامون ارسال می کردی . تغییر رنگ معمولا در این کاکتوس عادی است . این کاکتوس چون ساخته دست انسان است تغییرات شکلی و رنگی زیادی در آن پیش میاد .

     1. دوست عزیز سلام
      از تاخیر در پاسخگویی عذرخواهی می کنم.
      کاکتوس شما اینطور که به نظر می رسد در نور بسیار زیادی قرار دارد و آبیاری آن هم احتمالا کافی نبوده است.گیاهتان را به محلی که سایه ی بیشتری داشته باشد منتقل کنید و آبیاری آنرا منظم کنید.البته با شروع فصل سرما مکانی گرم را انتخاب کنید چون کاکتوس ضعیف شده و ممکن است از بین برود.

 1. دوست عزیز کاکتوس شما عجیب به نظر میاد ، نور زیاد تیغ های کاکتوس را تیره می کند و کمنوری باعث دراز شدن و علفی شدن می شود به نظر من کاکتوستان را حدود نیمی از روز زیر نور خورشید البته نه نور مستقیم و نیمی از روز را در مکان سایه آفتاب قرار دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن