Trichocereus pachanoi

Trichocereus pachanoi

www.cactus-art.biz

Trichocereus pachanoi flowers

Trichocereus pachanoi flowers

 

خانواده: Cactaceae

 نام علمی: Trichocereus pachanoi

 توضیح نام:به پاس خدمات پروفسور Abelardo Pachano از اهالی اکوادور که کمک زیادی به گیاه شناس آمریکایی J. N. Rose در راه شناسایی گیاهان آمریکای جنوبی کرده بود به این نام خوانده می شود.

نام های دیگر: Echinopsis pachanoi , Cereus pachanoi , Sanpedro , Achuma

 زیستگاه اصلی: ارتفاعات رشته کوه آند در پرو ، اکوادور ، بولیوی و شمال آرژانتین

 شکل ظاهری: کاکتوس پر رشد و ستونی شکل که معمولا ساقه های زیادی از پایین محل قرارگیری در خاک تولید می کند و ارتفاع آن به ۶ متر و گستردگی آن به دو متر می رسد.

 شکل تیغ: این کاکتوس نمونه های تیغ مختلفی دارد .برخی تیغ های بسیار کوچک دارند و حتی فاقد تیغ هستند ولی بعضی تیغ هایی به درازای ۲ سانتی متر دارند.

 شکل گل: گل های معطر سفید رنگ و بسیار بزرگی دارد که قطر آن ها به ۲۲ سانتی متر هم می رسد. گل این کاکتوس در هنگام شب شکوفا شده و تا روز بعد باز می ماند. فصل گلدهی این کاکتوس اواسط تابستان است.

 میوه: به قطر ۳ سانتی متر و طول ۵ تا۶ سانتی متر و به رنگ سبز تیره می باشد.

 خاک مناسب: خاک مقوی و دارای زه کشی خوب.

 نور مناسب: بهترین رشد را در آفتاب مستقیم دارد ولی در تابستان های گرم باید از نور مستقیم حفاظت شوند چون دچار آفتاب سوختگی می شود.اگر در آفتاب نگه داری شود تا ۳۰ سانتی متر در سال رشد می کند.

 دمای مناسب: بسیار مقاوم به سرما و گرما می باشد و تا ۱۲ درجه زیر صفر را تحمل می کند.

 آبیاری: در تابستان به طور منظم پس از خشک شدن خاک آبیاری شود. در زمستان بهتر است به وسیله ی کم کردن میزان آبیاری و هوای سرد کاکتوس را به خواب فرو ببرید.

 کود دهی: این کاکتوس به دلیل رشد زیاد نیاز به کوددهی ماهانه در فصل رشد دارد.

 تکثیر: از طریق بذر و قلمه به راحتی تکثیر می شود.

اخطار!!

انواع واریته های Trichocereus دارای ماده ای توهم زا به نام مسکالین می باشند که در صورت بلعیده شدن خطراتی به همراه دارد. برای آگاهی بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

مسکالین خوب یا بد؟