اصول نگهداری تراریوم کاکتوس

تهیه و تنظیم: معین ذهاب ناظوری با نام کاربری admin

 

به نام خدا

 

همانطور که می دانید در تراریوم ها از کاکتوس ها یا ساکولنت ها یا میکس هر دو استفاده می شود و این گیاهان نیاز به رشد و نگهداری خوبی دارند پس می بایستی برای نگهداری تراریوم کاکتوس و ساکولنت به این نکات توجه داشته باشیم .

 

نور تراریوم : 

بعضی از کاکتوس ها و ساکولنت ها نیاز نوری کمی دارند ولی گونه هایی هم نیاز زیادی دارند ، در مجموع شما می بایستی برای زیبا نگه داشتن گیاهان خود به آن ها در روز حداقل ۴ تا ۵ ساعت نور مستقیم بدهید تا از لحاظ ظاهر سالم بمانند و هم رشد خود را به خوبی ادامه بدهند . توجه کنید که نباید نور مستقیم بیشتر از این مقدار به تراریوم برسد برای اینکه در محفظه شیشه ای نور گرمای زیادی تولید می کند و باعث پخته شدن و سوختگی کاکتوس و ساکولنت می شود .

نور کم باعث میشود که گیاهان شما شکل و ظاهر اصلی و زیبای خود را از دست بدهند و معمولا به سرعت قد کشیده و بلند شوند و شکل ظاهری زشتی به خود بگیرند .

 

آبیاری تراریوم کاکتوس :

در آبیاری تراریوم کاکتوس به هیچ عنوان نباید زیاده روی کرد . در حالت عادی هر دو هفته یک بار آبیاری کافی می باشد . اگر خاک لایه زیری تراریوم ما از سنگ ها تشکیل شده باشد به مقداری آب می دهیم که از لایه زیری آب بالاتر نایستد . زیاده روی در آبیاری تراریوم کاکتوس باعث می شود که ریشه کاکتوس ها و ساکولنت های داخل آن فرسوده شوند و کم کم گیاهان نابود شوند ، بهترین راه برای کشتن کاکتوس هم زیاده روی در آب هست. در فاصله بین دو آبیاری حتما صبر کنید تا خاک کل تراریوم خشک شود حتی خاک لایه زیرین . بعضی از تراریوم ها که در کف دارای سوراخ می باشند مثل گلدان عمل می کنند و خاک آن ها زودتر خشک می شود پس به تراریوم هایی که کف آن ها سوراخ هست بیشتر آب می دهیم .

 

کوددهی تراریوم کاکتوس :

فقط در تابستان و ماهی یکبار تراریوم خود را کود دهید .

 

تراریوم کاکتوس

تراریوم کاکتوس

 

لطفا برای تقدیر ، تشکر و ابراز نظر مثبت یا منفی فقط از کلیدهای Like/Dislike استفاده کنید.  کامنت های اضافی، برای جلوگیری از بی نظمی حذف خواهند شد.